Lorenzo Villoresi

 

Filosof a parfumér Lorenzo Villoresi vytváří ve Florencii  individuální parfémy. Dům Villoresi je spojen s velkou tradicí, a to také díky Florencii, ve které se výroba parfémů zabydlela již v 15. století díky Kateřině Medičejské. Kateřina Medičejská, pozdější francouzská královna, založila právě ve Florencii tradiční umění výroby parfémů a vonných vod. Tyto parfémy byly později exportovány do celého světa. Byla to ona, která vzala svéého dvorního parfumeráře Renata Bianca s sebou do Paříže, kde se později proslavil jako Rene le Florentin. Francie se díky tomu stala velmocí ve výrobě parfémů.  Tato silná tradice a spojeí s řemeslem se dodnes odráží také v domě Lorenzo Villoresi, kde vznikají pravé klenoty "artistic parfumery".

Řadit podle:
Show:
Zobrazit::
 • Lorenzo Villoresi - Alamut - EdT
  Bez daně: 1 289Kč 1 560Kč
  Teplé a smyslné opojení, cesta do orientu, vějíř dojmů. Květy z tisíce a jedné noci, bohaté, krásné a sametové. Sny tajemných zahrad, které jsou osvětleny měsícem za jasné orientální noci. Půvabná vůně vzácných a ušlechtilých dřev, smyslné orámování mošusu, tajemné a hluboké aroma ambry. ..
 • Lorenzo Villoresi - Dilmun - EdT
  Bez daně: 1 289Kč 1 560Kč
  Svěžest citrusových plodů, která je rafinovaně podložena zelenými a květinovými tóny, otevírá se v srdci z neroli a květů pomerančovníku s nádechem opoponaxu, kadidla,a květů. Citrus a tóny srdce, smíchané s ušlechtilými dřevy, s vanilkou a květinovými extrakty, zjemňují celkový obraz. ..
 • Lorenzo Villoresi - Iperborea - EdT
  Bez daně: 950Kč 1 150Kč
  Tam, za větru Borea, kdy jsou mořské vánky nasyceny svěží vůní zpěněných vln, uprostřed stále trvajícího jara, je chladný severní vítr naplněn zářivou vůní rozvíjejících se květů, které rostou uprostřed sněhu na příkrých úbočích. Vůně hlavy je naplněna jarní zelení, dráždivým aroma svěžích květin, s..
 • Lorenzo Villoresi - Mare Nostrum - Aura Maris - EdT
  Bez daně: 1 777Kč 2 150Kč
  Mořský vítr vane nad vlnami oceánu.Tu svěže, tam klidně a něžně, oznamuje radostnou zprávu letního slunce. S mnohými odstíny středomořských křovin, borovic, které se ohýbají ve větru a sklánějí se k moři, s vůní bylin a divokého koření. Dráždivá vůně slané pěny, obraz citrusových plodů, jemné uklidn..
 • Lorenzo Villoresi - Musk - EdT
  Bez daně: 1 289Kč 1 560Kč
  Smyslná a vášnivá stopa vzácného mošusu, "musk tonquin". Nádherná lichotivá vůně, podpořena aromatickými dřevy. Vzbuzuje vášeň. Náznak růže,santalového dřeva a ostatních orientálních dřevin. ..
 • Lorenzo Villoresi - Piper Nigrum - EdT
  Bez daně: 1 446Kč 1 750Kč
  Opojná vůně pepře a afrického koření. Kouzlo arabských trhů. Množství svěžích, aromatických,kořeněných a ostrých vůní. ..
 • Lorenzo Villoresi - Sandalo - EdT
  Bez daně: 2 058Kč 2 490Kč
  ..
 • Lorenzo Villoresi - Spezie - EdT
  Bez daně: 1 289Kč 1 560Kč
  Toskánská zahrada! Vavřín, oregáno, šalvěj, tymián, rozmarýn, levandule, fenykl a lístky rajčat. Obohacené zázvorem, pokosenou trávou, borovicí, bergamotem a koriandrem. Okořeněné cypřišem, skořicí, hřebíčkem a dobovým mechem. ..
 • Lorenzo Villoresi - Theseus - EdT
  Bez daně: 1 289Kč 1 560Kč
  Svěží, zářící a sluneční vůně, kterou vykouzlili antický hrdina a dobrodružství řecké mythologie. Theseus je jedním z nejznámějších bojovníků této legendami opředené epochy, který se se svojí mladickou silou a šikovností zasadil o právo. Tak je také tato vůně nesmírně elegantním společníkem, jak pro..
 • Lorenzo Villoresi - Uomo - EdT
  Bez daně: 1 289Kč 1 560Kč
  Jedna z prvních vůní Lorenza Villoresi. Parfém se známkami citrusů, listů, aromatického pepře a toskánského koření. Bohatství přírody: esence santalového dřeva, bohatství dubového mechu, aromatické pryskyřice, pačuli a vetiver. ..
 • Lorenzo Villoresi - Yerbamate - EdT
  Bez daně: 1 289Kč 1 560Kč
  Velká zelená louka, která přechází v oblohu. Vůně trávy, která nese známky sušeného sena, rozmanitých květů a malých rostlin, bylin, které jsou vystaveny větru a slunci. Jediná záře v této zelené oáze, uklidňující rituál přípravy zeleného čaje, stoupající dým, který vše smyslně zahaluje. ..