Byredo Parfums

„Vždy mě fascinoval svět vůní, byl tak silně spojený s mými vzpomínkami. Prostřednictvím parfémů Byredo chci komunikovat moji osobní zkušenosti a chci tím tak přispět ke kolektivní paměti, která zachycuje místo a čas. Také věřím na moderní pojetí bez zpronevěření se tradičním technikám parfumerářství. Jednoduše chci přivést dohromady to nejlepší ze všeho nového a starého." Ben Gorham.

Z kompozic Byredo můžete zřetelně vyčíst zaměření se na  řemeslnou zručnost a na kvalitu. Tato ve Stockholmu založená značka spojila síly se světově proslulými "nosy" jako jsou Olivia Giacobetti, Jerome Epinette a Michel Almairac.

Zakladatel a kreativní ředitel značky Byredo Ben Gorham se narodil ve Švédsku, ale vyrůstal v Kanadě a USA. Absolvoval na Stockholm Art School se specializací na interiérový design. Bezpochyby se mu podařilo vyvinout velmi osobnitý  a unikátní přístup vytváření vůní. Angažoval ty nejlepší parfumeráře z oboru, tím se Baredo rychle vyšvihlo do pozice renomované značky mezi niche parfémy.

Niche vůně od Byredo, ovlivňované a inspirované Paříží, Itálií, Indií, Švédskem a Karibikem, jsou jako voňavá plavba kolem světa.

 

Řadit podle:
Show:
Zobrazit::
 • Byredo Parfums - 1996 - EdP
  Bez daně: 2 802Kč 3 390Kč
  Parfém, který vznikl ve spolupráci Bea Gorhama (nos značky Baredo) a jeho nejbližších přátel. Ben Gorham vlastně vytvořil tuto vůni pro jeho přátele, renomované módní a umělecké fotografy Ineze a Vinoodha. Parfém 1996 měl být soukromou edicí a vánočním dárkem. Ale – naštěstí pro nás zákazníky – fand..
 • Byredo Parfums - Accord Oud - EdP
  Bez daně: 2 116Kč 2 560Kč
  Tento parfém, stejně jako Oud Immortel, je vytvořen kolem oudu, specifického druhu dřeva, které bylo a je tradičně používáno pro obřady a parfumerářství. Svůj věhlas a kulturní a náboženský význam získalo oudové dřevo především na Bálném východě. Zmínky o něm lze najít třeba v jednom z nejstarš..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - EdP
  Bez daně: 2 438Kč 2 950Kč
  Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extravagance a africké kultury vytvarovala unikátní parfém plný života. Intenzivní život a euforie je v Bal d´Afrique ilustrována p..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - mýdlo
  Bez daně: 455Kč 550Kč
  Objevte koupelový rituál Paříže dvacátých let. Noblesní a elegantní vůně skrytá v nádherném kousku mýdla. Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extravagance a af..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - parfémovaný olej
  Bez daně: 1 149Kč 1 390Kč
  Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extravagance a africké kultury vytvarovala unikátní parfém plný života. Intenzivní život a euforie je v Bal d´Afrique ilustrována p..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - krém na ruce
  Bez daně: 570Kč 690Kč
  Hluboce hydratující krém na ruce s legendární vůní Bal d'Afrique. Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extravagance a africké kultury vytvarovala unikátní parfém pln..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - tělové mýdlo
  Bez daně: 793Kč 960Kč
  Příjemně osvěžující tělové mýdlo s vůní parfému Bal d'Afrique. Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extravagance a africké kultury vytvarovala unikátní parfém plný ž..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - vlasový parfém
  Bez daně: 901Kč 1 090Kč
  Nyní můžete svým vlasům poskytnou úžasnou vůni Bal d'Afrique – tak si můžete jemně obklopit svojí oblíbenou vůní po celý den. Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extra..
 • Byredo Parfums - Baudelaire - EdP
  Bez daně: 2 190Kč 2 650Kč
  Baudelaire od Byreda je projev úcty k dekadenci a je inspirovaný francouzským básníkem Charlesem Baudelairem. Ben Gorham, zakladatel Byreda, byl velkým čtenářem básníkova díla a tato vůně (která je mimochodem doposud “nejtemnější” kompozicí Byredo) je velmi dobře popsána v básni “Parfum exotique“ ze..
 • Byredo Parfums - Black Saffron - EdP
  Bez daně: 2 438Kč 2 950Kč
  Black Saffron je vůně s orientální kompozicí, která se otevírá světlými citrusovými tóny asijského pomela a svěžím jalovcem. Úvodní kompozici posiluje kašmírský šafrán. V srdci parfému se objevuje černá fialka, obohacená o tóny kůže. Temná a suchá kompozice parfému se rozvíjí také díky del..
 • Byredo Parfums - Blanche - EdP
  Bez daně: 2 438Kč 2 950Kč
  Bílá – věčný symbol pro čistotu a nevinnost – je tématem toho parfému od Byreda. Blanche se otevírá bílou růží, růžovým pepřem a aldehydem. Srdce obsahuje fialku, neroli, pivoňku a v základu se odhaluje světlé dřevo, santalové dřevo a mošus. „Idea parfému Blanche je, jak jméno napovídá, vyjá..
 • Byredo Parfums - Blanche - mýdlo
  Bez daně: 455Kč 550Kč
  Vůně zabalená do jiskřivého mýdla, které provoní Vaši pokožku či vnese jemnou vůni do Vašeho šatníku. Bílá – věčný symbol pro čistotu a nevinnost – je tématem toho parfému od Byreda. Blanche se otevírá bílou růží, růžovým pepřem a aldehydem. Srdce obsahuje fialku, neroli, pivoňku a v základu..